Pravidla turnaje

18. 6. 2020

PRAVIDLA TURNAJE „O POHÁR JOSEFA KARDINÁLA BERANA 2020“

Základní informace

Jedná se o klasický „velký“ fotbal, 10 hráčů v poli + brankář a maximálně 7 náhradníků, přičemž střídat lze hokejově do 70. minuty a od 71. minuty do konce utkání lze střídat již pouze maximálně 3 hráče (jedná se o pravidlo využívané v některých nižších okresní soutěžích FAČR). Střídání se děje v přerušené hře po souhlasu hlavního rozhodčího. Hrát mohou kněží nebo členové orla narození v roce 2003 a dříve. Hraje se na klasickém velkém fotbalovém hřišti.

Rozhodčí

Každý tým je povinen zajistit na každý svůj zápas (domácí i venkovní) jednoho čárového (pomezního) rozhodčího, přičemž je lhostejno, zda se jedná o licencovaného rozhodčího FAČR či laika. Každý tým je povinen zajistit na každý svůj domácí zápas hlavního rozhodčího, přičemž je lhostejno, zda se jedná o licencovaného rozhodčího FAČR či laika. Dojde-li k situaci, že domácí tým nezajistí hlavního rozhodčího, určí se tento losem z kandidátů domácího a hostujícího týmu nebo dohodou.

Hrací systém, přidělování bodů

Hrací systém bude přesně nastaven v závislosti na počtu přihlášených týmů. Je předpokládáno, že přihlášené celky budou rozděleny dle své polohy na mapě ČR do jakýchsi „divizí“, přičemž pokud budou v jedné divizi pouze 2 celky, budou hrát proti sobě, pokud bude v jedné divizi více než 2 týmy, určí se losem, kdo bude hrát proti komu. Řekněme, že v Jihomoravském kraji budou 2 celky, utkají se proti sobě, ve Zlínském 4 celky, budou se losovat dvojice atd. (viz nákres, např. bude vylosováno, že tým č. 1 bude hrát s týmem č. 3 a tým č. 2 bude hrát s týmem č. 4). Před zahájením turnaje bude vytvořen „pavouk“ pro vyřazovací fázi (pro ilustraci viz nákres, který počítá s 8 týmy z různých regionů).

Středočeský

Hrát se bude systémem doma/venku (dvojzápas), jako např. evropské poháry (vyřazovací fáze Ligy Mistrů a Evropské ligy). Při stejném skóre z dvojzápasu rozhoduje počet vstřelených gólů na hřišti soupeře (příklad: Celek A doma vyhraje 2:1 a venku prohraje 2:3, přesto postoupí, jelikož vstřelil na hřišti soupeře 2 branky, soupeř - celek B – vstřelil pouze 1 gól na hřišti soupeře). Dojde-li k totožnému výsledku na domácím i venkovním hřišti (2:1, 1:2), rozhodují pokutové kopy, nehraje se prodloužení. Pokutové kopy zahrává 5 hráčů z každého týmu, pořadí se losuje těsně před rozstřelem. Je-li po pěti kopech stav nerozhodný, následuje tzv. náhlá smrt po 1 kopu.

Termíny zápasů

Termíny zápasů budou záležet plně na domluvě týmů. Ze strany pořadatele bude pouze určeno, do kterého datu musí být zápasy odehrány, aby mohl turnaj plynule pokračovat. Opět bude záležet na počtu přihlášených celků, bude upřesněno.

Ve zbytku se pravidla budou řídit platnými fotbalovými pravidly FAČR. V případě zájmu Vás žádám o přihlášení svého týmu, a to na tento e-mail fotbal2020@orel.cz.